
Najbolji teniser iz Bosne i Hercegovine Damir Džumhur osvrnuo se na period od prije tri godine kada je imao ozbiljnih zdravstvenih problema.
Bilo je to nakon Roland Garrosa 2022.
“Bio sam na ivici smrti, a sada ponovo uživam u onome što najviše volim. Period poslije Roland Garrosa 2022. vjerovatno je najgori u mom životu. Da nisam bio mlad i zdrav, ne znam da li bih se izvukao živ.”
“Poslije poraza od Fernanda Verdasca u prvom kolu osjetio sam jake bolove u stomaku. Otišao sam kod doktora i on me je poslao u bolnicu. Dijagnoza je bila akutni pankreatitis i odmah sam bio prebačen u jedinicu za intenzivnu njegu. Ostao sam tamo šest dana. Bol me je ubijao, užasno sam se osjećao. Nisam mogao spavati bez lijekova protiv bolova”, rekao je Džumhur.
Problem je bio ogroman.
“Ljekari nikada nisu otkrili kako sam se razbolio. Sve se dogodilo iznenada. Rekli su mi da su šanse za tako nešto veoma male kod nekoga ko je mlad, zdravo se hrani i ne pije mnogo”, istakao je Džumhur.
