NaslovnicaVJESTIInspekcija kaznila tržni centar u Žepču koji je radio u nedjelju

Inspekcija kaznila tržni centar u Žepču koji je radio u nedjelju

Date:

Tržni centar “Armani” u Žepcu, koji je juče, suprotno zakonu, radio, kažnjen je zbog toga, potvrđeno je za Nezavisne novine iz Kantonalne uprave za inspekcijske poslove Zeničko-dobojskog kantona (ZDK).

– Reklama –

“Kada je u pitanju konkretno Tržni centar ‘Armani’ u Žepču obaviještavamo vas da nismo zaprimili nikakve dojave, ali smo u okviru redovnih aktivnosti na terenu između ostalih obišli i pomenuti centar 22. decembra 2024. godine kada su postupajući inspektori utvrdili da isti obavlja trgovinu suprotno zakonskim odredbama te je zbog utvrđenog prekršaja društvo kao i odgovorno lice društva sankcionisano u skladu sa zakonom”, rekli su za “Nezavisne novine” iz Kantonalne uprave za inspekcijske poslove Zeničko-dobojskog kantona.

Kako podsjećaju, nakon stupanja na snagu novog Zakona o unutrašnjoj trgovini od 14. novembra, Tržišno – turističko – ugostiteljski inspektorat Kantonalne uprave za inspekcijske poslove Zeničko – dobojskog kantona kontinuirano planira i vrši inspekcijski nadzor posebno nad poštivanjem odredbi člana 18. kojim se propisuje da su prodajni objekti zatvoreni nedjeljom i u dane praznika.

– Reklama –

“Sankcije za nepostupanje po navedenim zakonskim odredbama propisane su u rasponu od 2.000 KM do 15.000 KM za pravno lice, od 500 KM do 1.500 KM za odgovorno lice u pravnom licu, te od 500 KM do 1.500 KM za trgovca fizičko lice”, pojašnjavaju iz inspekcije.

Tržni centar “Armani” u Žepcu, koji je juče, suprotno zakonu, radio, kažnjen je zbog toga, potvrđeno je za Nezavisne novine iz Kantonalne uprave za inspekcijske poslove Zeničko-dobojskog kantona (ZDK).

– Reklama –

“Kada je u pitanju konkretno Tržni centar ‘Armani’ u Žepču obaviještavamo vas da nismo zaprimili nikakve dojave, ali smo u okviru redovnih aktivnosti na terenu između ostalih obišli i pomenuti centar 22. decembra 2024. godine kada su postupajući inspektori utvrdili da isti obavlja trgovinu suprotno zakonskim odredbama te je zbog utvrđenog prekršaja društvo kao i odgovorno lice društva sankcionisano u skladu sa zakonom”, rekli su za “Nezavisne novine” iz Kantonalne uprave za inspekcijske poslove Zeničko-dobojskog kantona.

Kako podsjećaju, nakon stupanja na snagu novog Zakona o unutrašnjoj trgovini od 14. novembra, Tržišno – turističko – ugostiteljski inspektorat Kantonalne uprave za inspekcijske poslove Zeničko – dobojskog kantona kontinuirano planira i vrši inspekcijski nadzor posebno nad poštivanjem odredbi člana 18. kojim se propisuje da su prodajni objekti zatvoreni nedjeljom i u dane praznika.

– Reklama –

“Sankcije za nepostupanje po navedenim zakonskim odredbama propisane su u rasponu od 2.000 KM do 15.000 KM za pravno lice, od 500 KM do 1.500 KM za odgovorno lice u pravnom licu, te od 500 KM do 1.500 KM za trgovca fizičko lice”, pojašnjavaju iz inspekcije.

MOGLO BI VAS ZANIMATI

“Paviljon” osvojio tri nove međunarodne nagrade u Njemačkoj i SAD-u

Igrani film "Paviljon" reditelja Dino Mustafić nastavlja nizati uspjehe na međunarodnoj festivalskoj sceni, osvojivši tri nova priznanja na filmskim festivalima u Njemačkoj i Sjedinjenim Američkim Državama. Na festivalu Lunessa International Film Festival film je nagrađen u dvije najznačajnije kategorije – za...

Prošle su 34 godine od “žive lomače” u Višegradu: Najmlađa žrtva monstruoznog zločina bila je beba od dva dana

Polaganjem cvijeća i učenjem dove danas je u Višegradu počelo obilježavanje 34. godišnjice zločina u Pionirskoj ulici, gdje je 14. juna 1992. godine živo spaljeno 70 bošnjačkih civila, među kojima najveći broj žena, djece i starijih osoba. Na mjestu nekadašnje kuće...

U FBiH 1,84 miliona radno sposobnih stanovnika, 49,4 posto ekonomski aktivno

U prvom kvartalu ove godine u Federaciji BiH bilo je 1.847. 000 radno sposobnog stanovništva od kojih je 913.000 ekonomski aktivno ili 49,4 posto, a 934.000 osoba je izvan radne snage ili 50,6 posto. Od ukupnog radno sposobnog stanovništva 798.000 je...

Upravni odbor KK Bosna na čelu sa Barbarićem podnio ostavku

Slijedom sastanka rukovodstva KK Bosna s vodećim ljudima Kantona Sarajevo, Grada Sarajevo i gradskim načelnicima, održanog u četvrtak, 11. juna, u prostorijama Vlade Kantona Sarajevo, danas je održana vanredna sjednica Upravnog odbora kluba na kojoj su članovi UO, na čelu s predsjednikom Dubravkom Barbarićem, podnijeli ostavke.

Zadnje objavljeno

OSTAVITI ODGOVOR

Molimo unesite komentar!
Ovdje unesite svoje ime