NaslovnicaVJESTIVlada KS uoči proljeća poručila da je završila svoje obaveze s problemom...

Vlada KS uoči proljeća poručila da je završila svoje obaveze s problemom grijanja u Vogošći

Date:

Ugovor o kratkoročnoj pozajmici mazuta u iznosu od 150 tona, potpisan je 17. marta.

Na prijedlog Ministarstva komunalne privrede, infrastrukture, prostornog uređenja građenja i zaštite okoliša, Vlada Kantona Sarajevo donijela je 14. marta 2025. godine zaključak kojim zadužuje Direkciju za robne rezerve Kantona Sarajevo da, u okviru svojih nadležnosti, izvrši pozajmicu goriva loživo ulje srednje LUS-I preduzeću BAGS Energotehnika d.d. Vogošća u količini do 150 tona, u cilju osiguranja nastavka proizvodnje toplotne energije za potrebe daljinskog grijanja korisnika u objektima kolektivnog stanovanja, kao i uposlenika i korisnika objekata iz oblasti obrazovanja, zdravstva i organa uprave u Općini Vogošća.

Za realizaciju zaključka zaduženi su Ministarstvo komunalne privrede, infrastrukture, prostornog uređenja, građenja i zaštite okoliša KS, Direkcija za robne rezerve KS i BAGS Energotehnika d.d. Vogošća, svako u okviru svojih nadležnosti.

Ugovor o kratkoročnoj pozajmici mazuta u iznosu od 150 tona, potpisan je 17. marta između Direkcije za robne rezerve KS, preduzeća BAGS Energotehnika d.d. Vogošća i Ministarstva komunalne privrede, infrastrukture, prostornog uređenja, građenja i zaštite okoliša KK, pojašnjava se u saopćenju Službe za protokol i press KS.

“S obzirom na to da je Vlada KS u vezi s problemom grijanja u Vogošći izvršila sve svoje obaveze, za sva dalja pitanja građani informacije trebaju potražiti u preduzeću BAGS Energotehnika d.d. Vogošća”, navode iz resornog ministarstva

MOGLO BI VAS ZANIMATI

Upravni odbor KK Bosna na čelu sa Barbarićem podnio ostavku

Slijedom sastanka rukovodstva KK Bosna s vodećim ljudima Kantona Sarajevo, Grada Sarajevo i gradskim načelnicima, održanog u četvrtak, 11. juna, u prostorijama Vlade Kantona Sarajevo, danas je održana vanredna sjednica Upravnog odbora kluba na kojoj su članovi UO, na čelu s predsjednikom Dubravkom Barbarićem, podnijeli ostavke.

Pao dogovor: SDP, SDA, NES, PDA, SBB i BH Zeleni zajedno nastupaju na izborima u RS-u

SDP, SDA, NES, PDA, SBB i BH Zeleni su postigli dogovor o zajedničkom nastupu na izborima u entitetu Republika Srpska, saopšteno je iz SDP-a. Ove stranke će, kako je rečeno, zvanični sporazum o zajedničkom nastupu u entitetu RS potpisati početkom naredne...

Pao Meta sistem, korisnici bez pristupa Facebooku, Instagramu i Messengeru

Korisnici širom Bosne i Hercegovine, ali i u svijetu od poslijepodnevnih sati suočavaju se s velikim poteškoćama u pristupu popularnim društvenim mrežama kompanije Meta. Aplikacije Facebook, Instagram i Messenger trenutno su potpuno nedostupne. Prema prijavama korisnika na platformi Downdetector, problemi su...

Obilježena 34. godišnjica odbrane Donjeg Kotorca

Polaganjem cvijeća te odavanjem počasti danas je, u Butmiru i Donjem Kotorcu, obilježena 34. godišnjica od prvog napada na Donji Kotorac.

Dodik: Željka Cvijanović će biti moj prijedlog za člana Predsjedništva BiH

Milorad Dodik danas je najavio da će kao predsjednik SNSD-a predložiti Željku Cvijanović za kandidatkinju na predstojećim izborima za članicu Predsjedništva BiH. Dodik je ovo rekao na sjednici Predsjedništva Aktiva žena SNSD-a, dodavši da će se o tome odrediti organi stranke....

Zadnje objavljeno

Upravni odbor KK Bosna na čelu sa Barbarićem podnio ostavku

Slijedom sastanka rukovodstva KK Bosna s vodećim ljudima Kantona Sarajevo, Grada Sarajevo i gradskim načelnicima, održanog u četvrtak, 11. juna, u prostorijama Vlade Kantona Sarajevo, danas je održana vanredna sjednica Upravnog odbora kluba na kojoj su članovi UO, na čelu s predsjednikom Dubravkom Barbarićem, podnijeli ostavke.

OSTAVITI ODGOVOR

Molimo unesite komentar!
Ovdje unesite svoje ime